# A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z
Sanatçı Detay Şarkı Sözleri Albümleri

Britney Spears


Britney Spears Hakkında

Britney Jean Spears (d. 2 Aralık 1981, Louisiana ABD), 1 Grammy Ödülü kazanmış Amerikalı pop müzik şarkıcısı, dansçı, söz yazarı ve sinema oyuncusudur. Dünya çapında 200 milyon kayıt satışmıştır. Dünya müzik tarihinin en çok kayıt satan 4. bayan sanatçısıdır.

İlk önce 1990’ların başlarında «The Mickey Mouse Club» ile tanındı. 5 yıllık bir aradan sonra hit albümü «…Baby One More Time» ile geri döndü ve pop müzikte bir süre çok genç şarkıcıların hakim olacağı bir dönem başlattı. Ertesi yıl ikinci albümü «Oops!… I Did It Again» ile yine listelerin ilk sırasına oturdu.

2000’li yıllar Spears için iyi başladı. Öncelikle Pepsi ile yaptığı reklam anlaşmasıyla, sonra da o dönemki erkek arkadaşı Justin Timberlake ile sürekli gündemdeydi.Bu dönemde arka arkaya 3. ve 4. albümlerini çıkardı. Bu albümleri öncekileri göre içerik olarak daha sanatsal, ancak satış olarak daha düşüktü. 2004’te dansçı Kevin Federline ile evlendi. 1 yıl içinde ilk oğlu Sean Preston’ı, 12 Eylül 2006’da da ikinci oğlu Jayden James’i dünyaya getirdi.2007’de Kevin Federline’den boşandı. Düştüğü bunalımlar ve skandallarla gündemi meşgul etti.

Hayatı

Spears, Kentwood, Louisiana’da doğdu. Erkek kardeşi Brayn Spears,(d.1977) menajerlerinden biridir, kız kardeşi Jamie-Lynn (d.1991) ise aktris ve şarkıcıdır. Çocukluk yıllarında Britney,okulunun jimnastik derslerine katıldı, kilise korosunda da söylüyordu.Bu sırada Disney kanalının seçmelerine de katılıyordu.Bu seçmelerden birinde The Mickey Mouse Club’a seçildi. Yaşı çok küçük olduğu için yapımcılardan biri onun New York ‘Broadway ‘de bir ajans ile tanıştırarak 3 yıl boyunca gösteri sanatları okuluna gitmesini sağladı. Daha sonra Spears Disney kanalına New Mickey Mouse Clubile geri döndü. Progmramdaki diğer ismler, Justin Timberlake, Christina Aguilera, Joshua Chasez, aktris Keri Russell, ve aktör Ryan Gosling idi. Birkaç yıl sonra Spears bir demo hazırladı ve bu Jive Record’un eline geçti. Plak şirketi Britney Spears ile anlaşma imzaladı ve Britney tüm gençlik dergilerinde ve televizyon programlarında görünmeye başladı.NSYNC gurubununda reklamlarına ve sesini göstermeye devam etti

1998-99

1998’in sonlarına doğru Britney’nin ilk single’ı …Baby One More Time (song) radyolarda çalmaya başladı. Klibi ise müzik kanallarında dönmeye başlamıştı. Bu single Britney’nin uluslalarası alanda büyük bir başarı kazanmasına ve tanınmasına neden oldu. O dönem yeni çıkan NSYNC grubu için grupla birlikte yaptığı Oppening for Nsync Mall tour onun birinci ve az gelirli ilk turnesiydi. ~Bu turda kendini tanıtmaya başladı.

2 Ocak 1999 yılında ilk albümü …Baby One More Time[/album] (Album) Jive Records tarafından piyasaya sürüldü. Albüm sadece Amerika’da 14 milyon satarak Diomond sertifikası aldı ve tüm dünyada 25 milyon sattı. Bu albüm haftalarca bir numarada kaldı.

1999 Longshot isimli video filmde sevgilisi ile 30 saniyelik bir rol aldılar. Spears’ın rolü şarkılarının video kliplerinden bile kısaydı. Filmde o günlerde ayrı olduğu kız arkadaşını yalnız bırakmayan Justin Timberlake de park bekçisi olarak kamera karşısına geçti. Filmin yönetmeni ise bu kadar kısa rolü olmasına rağmen Spears’ın kendilerini çok uğraştırdığını belirterek, “Sadece onun 30 saniyelik rolü için yarım saat uğraştık” açıklamasında bulundu.

Nisan 1999’da Spears, Rolling Stone dergisinin kapağına çıktı. 1999 yazında ikinci turnesine (…Baby One More Time) çıktı ve 1999’un sonunda Britney, eleştirmenlerce o yılın en büyük yıldızı kabul edilmişti.

Mayıs1999
Her yandan övgü dolu eleştiriler alan Britney Mtv Euro müzik ödüllerinde Baby One More Time adlı şarkısındaki gösterisi ile herkesin beğenisini topladı. O yılın en iyi r&b şarkısı kategorisinde ödülü kimseye kaptırmamasının yanında diğer sanatçılara fark attı. Ödülünü alırken «Tanrı’ya lütuflarından dolayı ve buraya kadar beni getirdiği için teşekkürler ederim» dedi ve adeta şirin pop idol imajı pekişti. Artık onu her dinden, her ırktan, her mezhepten kişi dinliyordu. Britney tüm dünyanın gönlünü kazanmayı başarmıştı.

Bu dönemde ilk dizi deneyimi olan Sabrina’da küçük bir rolle hayranlarının karşısına çıktı. O artık pop müziğin ve reklamların yeni yüzüydü.

2000

2000 Britney 2. stüdyo albümü Oops!… I Did It Again’i piyasaya çıkardı. Albüm ilk haftasında 1 milyon barajını geçti ve o yılın en iyi ilk hafta satışını elde etti. Albüm toplamda 19 milyonluk bir satış grafiği yakaladı. Oops!… I Did It Again adlı albümede ismini veren şarkıya çekti. Klip yine listelere bir numaradan giriş yaptı. Hayallerini süsleyen Grammy ödüllerinde 2 dalda aday gösterildiği için çok mutluydu. Tabi asıl hedefi Grammy’i kazanmaktı. Ama az bir farkla ödülü Christina Aguilera’ya kaptırdı. Britney son 50 yılın en başarılı kadınları arasında 8. sırayı aldı. Ardından peş peşe klipler çekti. Oops I Did It Again adlı turneye çıktı. Britney annesi ile birlikte yazdığı «Britney Spears’ Heart-to-Heart» isimli kitabını çıkardı. 2000’nin sonlarına yaklaşırken sanatçı Oops!I Did It Again adlı turnesinden büyük bir gelir elde ederek geri döndü. Britney uzun albüm hazırlıkları için stüdyoya kapandı.

2001-2002

2001 yılı başlarında adı tekrar, Pepsi ile 8 milyon dolarlık reklam antlaşması yaptığında duyuldu. Pepsi ile yolları 1 yıl sonra ayrılacak olan Britney popüleritesini iyice kaybetmeye başladı. Aynı yıl MTV Müzik Ödülleri I’m a slave for you isimli çıkış şarkısında bir pitonla dans ettiği için hayvan hakları savunucularını kızdırdı. Gençlere kötü örnek olan sanatçı olma imajını kazandığı için kınandı. Ardından bu şarkıya çektiği olaylı klip aylarca konuşuldu. Temmuz da dördüncü büyük turnesine çıktı.(Dream Within’ a Dream Tour)

Kasım ayında tamamen kadınlığını ön plana çıkaran 3.stüdyo albümü Britney’i çıkardı. Bu albümü de listelere bir numaradan girdi ve Britney, Amerikan müzik tarihinde peşpeşe üç albümü de listelere bir numaradan giriş yapan tek kadın şarkıcı oldu. Bu albüm satışları ilk iki albüm kadar olmasa da, 9 milyondan fazla sattı. Britney hemen turneye çıktı. Kendisi hakkında iki kere öldü haberi çıktı.

Aralık Prens William onu bir geceliğine yatına davet etti. Böylesine terbiyesizce ve küstahça bulduğu teklifi Britney kabaca reddetti. Bakireliğinin onun için çok önemli olduğunu söylemeye başladı.

Şubat 2002’te ilk filmi Crossroads u çekti.Tanınmamış oyuncularla kamera karşısına geçti. Filmde Britney adlı albümünden üç parça kullandı. Filmin asıl müziği (I’m Not a Girl Not Yet a Woman), Karaoke parçası canlı olarak söylediği ve düzenlenmiş bir eski şarkı olan(i love rock’n roll), Kamera arkası olarak kullanılan (Overprotected) bu üç şarkıdır. Film büyük bir gişe başarısızlığı göstermesinin yanında yılın en kötü filmleri arasında kendine yer buldu. Bunun ardından da dört yıllık erkek arkadaşı Justin Timberlake’ten ayrıldı. Sevgilisini aldattığı ortaya çıkan sanatçı için Justin Timberlake «Cry Me a River adlı» şarkıyı yazdı. Bundan sonra kariyeri bir anda düşüşe geçti ancak Forbes dergisi onu yılın en güçlü ünlü ismi seçti.

Mayıs
Bu kadar kötü giden hayatının yanı sıra ailesinde çatırdamalar başladı. Annesi Lynn Spears zenginliği seven biriydi. Bunun aksine babası sade bir yaşamı tercih etmişti. Anne ve babası sürekli bu yüzden kavga eden Britney ruhsal bir bunalıma girdi. Bu yıllarda günlerin en moda filmi olan James Bond filmlerinde kendine rol kapabilmek için aylarca uğraştı fakat hiç bir yapımcı onunla çalışmak istemedi.

2003-2005
Ağustos 2003’te Madonna ve Christina Aguilera ile MTV Müzik Ödülleri’nde olay yaratan şovu gerçekleştirdi. Bu olay aylarca konuşuldu.

Madonna’nın etkisi ile Kabbala ile ilgilenmeye başladı Kabbala Merkezi’nin üyesi haline geldi.

Kasım 2003’de 4. stüdyo albümü In the Zone ‘u çıkardı.Albümdeki parçaların çoğunun sözlerini de yazan Britney, bu albüm ile de arka arkaya dört albümü de listelere 1 numaradan giren ilk kadın şarkıcı oldu. Bu albüm sanatsal olduğu için fazla satmadı. Toplamda 6 milyon sattı. Bu albümde yer alan Toxic parçası ile en iyi dans parçası kaydı dalında ilk Grammy Ödülü’nü kazandı.Sonunda amacına ulaşan Britney büyük gelirli Onyx Hotels tour’a çıktı ve bu turdan 38 milyon dolarlık büyük bir gelirle geri döndü. Turnenin yarısında Outrageous klibinin çekimlerinde diz kapağı incitti ve turneyi tamamlayamadı. Bu kaza ona 1.000.000 dolara mal oldu.

11 Aralık 2006
Son yılların en başarılı ismi olan Britney Spears’ın Londra’daki Madame Tussauds balmumu müzesine balmumundan bir heykelinin dikilmesi teklifi götürüldü. I’m a Slave for You isimli şarkısında dans ederken figüratifize edilen Britney Spearsîn heykeli hala Londra’da sergilenmektedir.

Ocak 2004’te çocukluk arkadaşı Jason Allen Alexander ile Las Vegas’ta evlendi.Evliliği 54 saat sürdü. Britney’e neden evlendiği sorulduğunda ise «sadece evlenmenin nasıl bir şey olduğunu görmek istedim» yanıtını verdi.

Sadece bir reklam olarak Temmuz 2004’de ise dansçı Kevin Federline ile nişanlandığını açıkladı.Tanıştıktan üç ay sonra nişanlanan çift, ailelelerine ve tüm dünyaya sürpriz yaparak Eylül 2004’de evlendiler. Britney’in ailesi bu olaya karşı çıktı. Boşanmasını isteseler de Britney’e dinletemediler. Bir süre ailesinde kardeşi Jamie lynn dışında kimse onla konuşmadı. O sırada Kevin aktris Shar Jackson’dan ikinci çocuğunu bekliyordu. Balayından dödükten sonra Britney genç bir anne olmak istediğini söyledi.

Bir röportajında Başkan Bush’un her kararını desteklediğini açıkladı ve bu Michael Moore’un belgesel filmi Fahrenheit 9/11’de de kullanıldı. Zaten sevilmeyen başkan olan George W. bush’un yanında yer alan Britney artık iyice populeritesini kaybetti.

Eylül 2004’de Britney, 12 milyon dolar kazandığı, ilk parfümü Curiousu çıkardı. 1 yıl içinde parfüm 100 milyon dolar kazandı. Bunun devamında Britney ikinci parfümü Fantasy’i çıkardı.

2004’ün sonlarında ilk best of albümü Greatest Hits: My Prerogative’i çıkardı. Albümde üç tane de yeni parça bulunmaktaydı. Eski bir Bobby Brown şarkısı olan My Prerogative’i yeniden düzenledi. Albüm öncekiler kadar ses getirmesede toplama albüm olmasına rağmen 5 milyon sattı. Artık Britney için zor günler başladı.

2005’in ortalarında kocası Kevin ile Britney and Kevin: Chaotic isimli bir televizyon programı hazırladı. Program beklenen ilgiyi görmedi.

Nisan 2005’te Britney ilk bebeğine hamile olduğunu açıkladı.14 Eylül 2005’te ilk oğlu Sean Preston’ı dünyaya getirdi. Bu doğum Daniel Edwards’e ilham verdi, Daniel Edwards Britney’nin garip bir şekilde doğum yaparken heykelini yaptı. Doğumla birlite Britney’nin kariyeri iyice düşüşe geçti ve bir remix albümü çıkardıysa da hiç satmadı denecek kadar az sattı. Britney bir yandan düşüşe geçen popüleritesini düşünürken Kevin’in onu aldattığı ortaya çıktı. Britney çocuğu için evliliğine devam etme kararı aldı. Dünyaca bu evliliğin fazla sürmeyeceği düşüncesi yavaş yavaş gerçekleşiyordu.

2006-2008
Mart 2006’da ünlü sitcom Will & Grace’te konuk oyuncu olarak yer aldı. Mayıs 2006’da The Late Show with David Letterman’da da ikinci hamileliğini açıkladı. Bunun ardında da adı Baby’s All Rock ‘n’ Roll yeni bir bebek giyim serisi çıkaracağını açıkladı. Harper’s Bazaar dergisinin Ağustos 2006 sayısının kapağı için çıplak poz verdi. Bu poz yine aylarca konuşuldu.

12 Eylül 2006’da ikinci oğlu Jayden James’i doğurdu. Evliliğini kurtardığını düşünürken eşler iyice işi abartmış ve ayrı yaşamaya başlamışlardı.

6 Kasım 2006’da kocası Kevin Federline’den boşanmak için mahkemeye başvurmuştur. Federline Britney ile balaylarında kaydettiği özel görüntüleri basına sızdıracağını açıklamış ve Britney bunalıma girdi. Ardından da Kevin Federline velayet davası açtı. Mahkeme çocukları Kevin Federline vermiş ve Britney haftada kısıtlı olarak çocuklarını görme kararı alınmıştır. Boşanmanın hemen ardından yeni albümü için çalışmaya başladı.

Aralık 2006
Britney sosyal çevresini tamamen boşladı ve kendini içki ve gece hayatına vurdu. Gece hayatının akıllanmaz ünlüsü Paris Hilton ile gezmeye başladı. Haklarında çıkan iddialara cevap vermeyen Britney haftalarca kendini evine kapattı, gece hayatını kısıtladı ve Jr. Rotem ile aşk yaşamaya başladı. Yeni albümü ve bomba gibi bir dönüş yapma planları için, 3 yıllık suskunluğunu, 2007 yılının sonlarında bitireceği sözü ile stüdyoya girdi. Ocak 2007 Britney yeni albümü için hızla çalışmalara başladı.

100.000.000 dolarlık servetiyle dünyanın 12. en zengin kadınlarından seçildi. Yeni albümü için 3. albümünde birlikte çalıştığı Pharell Williams görüşmelere başladı. Isaac Cohen ile aşk yaşamaya başladı. Bu sırada çarpıcı bir haberle dünyası karardı. 25 Ocak’ta teyzesi Sandra Bridges Covington kansere yenik düştü ve hayatını kaybetti. Şubat ayında ikinci oğlu Jayden James’in resimleri basına sızdı. 16 Şubat’ta bir günlük rehabilitasyondan sonra saçlarını tamamen kazıttı ve iki dövme daha yaptırdı.

Mayıs 2007’de The M+M’s Tour adı altında 6 şehirlik bir mini turneye çıktı, bir gece kulübü zinciri olan House of Blue’daki tüm konserlerde biletler tükendi. Turne isminin aslında «Mom and Miss» olduğu söyleniyor, çünkü Britney artık 2 çocuk annesi (Mom) ve 2 yıllık eşi Kevin Federline’dan boşanıp yeniden bekar (Miss) bir kadın oldu.

Haziran ve Temmuz aylarında ise dansçı ve albüm başlığı seçimlerine başladı. Nihayet 31 ağustos 2007 sabahı internette yayınlanan single’ı Gimme More daha çok yeni olmasına rağmen büyük ilgi gördü ve 2 günde media base listesinde 59. sıraya yükseldi.

9 Eylülde Palms Hotel’de düzenlenen MTV VMA’da Britney beklenen performansı gösteremedi. Herkesin büyük umutla beklediği show tam bir rezalet olarak nitelendirildi. Pop’un Prensesi adeta bir sutyen ve dar bir şortun arasına sıkıştırılmış uyurgezer gibiydi. Amerikan basınının «Çevre Kirliliği» olarak bahsettiği Spears’ın şovu U.S Weely dergisinin ünlü yazarı Perez Hilton olmak üzere tüm eleştirmenler tarafından yerden yere vuruldu. Sahne arkasında gözyaşlarına boğulan Spears’ı dansçıları teselli etti.

Ekim sonunda 5. stüdyo albümü olan «Blackout» çıktı. Albüm diğer albümleri gibi listelerde 1 numara olamadı ve daha önce 4 albümünün 4 ü birden Amerika’da 1 numaradan giriş yapmış tek kadın sanatçı olma ünvanına 5. albümünü ekleme şansını kaybetti. Albüm Ancak iTunes’da başarı gösterebildi ve toplamda 3.5 milyon satabildi. Billboard’a aslen 1 numaradan girse de, son anda The Eagles’ın albümünün katılmasıyla 2 numaradan giren albüm 3. haftasında 23. sıraya kadar düşmesine rağmen Türkiye’de çıktığı ilk 2 hafta boyunca 1 numarada kaldı.

Daha 26 yaşında olmasına rağmen vücudu tamamen deforme olan ve kendini şöhrete taşıyan esnekliğini kaybeden Britney, diyetisyenlerin kontrolünde sıkı bir diyete başlayarak eskisi gibi olacağına tekrar söz verdi.

4 Ocak’ta hayranlarının düzeldiğini umut ettiği Britney, evinde belirsiz bir maddenin etkisine girerek bir kez daha hayranlarını ve tüm düyayı şok etti. Çocuklarını görmek için kocası Kevin Federline’dan Sean Preston ve Jayden James’i alan şarkıcı çocuklarını geri vermek istemeyince yüksek dozda madde bağımlılığından hastaneye kaldırıldı. Durumunun iyi olduğu belirtilen şarkıcı 1 gün sonra hastaneden taburcu oldu.

Daha sonra Pakistan asıllı İngiliz gazeteci Adnan Ghalip ile çıkmaya başladı ve onunla evlenip müslüman olacağını söylediğine dair dedikodular çıktı; Pakistan’a yerleşip daha mazbut bir yaşam süreceği iddia edildi. Bu tür iddialar için açıklama yapmayan Britney büyük bir hızla paparazzi Adnan Ghalip’den ayrılıp, model Isaac Cohen’le aşk yaşamaya başladı.

Bu aşkı da kısa süren Spears tekrar rehabilitasyon merkezine yattı ve tüm serveti babası Jamie Spears’a devredildi. Geçtiğimiz günlerde serbest kalan Britney’in yorgun hali dikkatlerden kaçmadı. Bunun sebebi ise yakalandığı Bipo hastalığı ve aşırı strese bağlandı. Hastalığının ilerlemesine rağmen klip çalışmalarını ve konserlerini ertelemeyeceğini söyleyen Spears, tüm hızıyla yeni klibi için çalıştığını açıkladı.

Verdiği demeçleriylede gündeme oturan Spears son olarak şarkıcı Beyonce’yi diline doladı. Beyonce’nin Tina Turner ile yaptığı MTV showunu rezalet olarak nitelendiren Britney, devamında şu sözleri söyledi «Berbattı ve çok komikti. Beyonce kendini yere atmaktan başka birşey yapmadı. Kostümü de hiç olmamıştı. İzlerken gülmekten kasıklarım ağırdı. Diğer herkesin de benim gibi düşündüğüne eminim » diyerek sözlerini noktaladı. Bu haber Amerikan basınında «Herkes senin gibi playback yapmıyor» başlığıyla yer buldu. Us Weekly dergisi, haberde Britney’in sürekli playback yapıp dans ettiğini, Beyonce’nin ise hem şarkı söyleyip hem dans ettiğini yazdı.

Çocuklarıyla birlikte olmanın verdiği moralle «How I Met Your Mother» adlı ünlü sit.com’da, sekreter rolünde ekran başına geçen Spears, rekor kırarak sit.com’un o güne kadar en çok izlenen bölümü olmasını sağladı, aynı zamanda oyunculuğu ile eleştirmenlerden iyi yorumlar aldı. Aynı dizide ikinci kez yer aldıktan sonra, yapımcılar onu dizide yeniden konuk oyuncu olarak görebileceğimizi açıkladı.

2008 MTV VMA’da 3 dalda ödül kazanmasıyla gündeme bomba gibi düşen Britney Spears, adeta küllerinden yeniden doğdu.


Blackout
Britney, Blackout albümünden ilk single olarak Gimme More’u yayınladı. Şarkı Amerikan listelerinde başarı gösteremese de, pop Airplay listelerinde 1 numara oldu ve radyolarda sık çalınan parçalar arasında yer aldı. Bu single listelere 69 numaradan girdi.

Albümünden ikinci single Piece of Me yayınlandı. Bu single listelerde başarı gösteremedi. Şarkıda magazincilere taş atan Britney, kendini savunmayı da ihmal etmedi. Her ne kadar Blackout albümü ve albümdeki şarkılar eleştirmenler tarafından yerden yere vurulsa da bu şarkı Britney Spears’ın beklenen eski liste başarılarından ve tempolu dans kliplerinin habercisi olabilir.

Britney Spears’ın üçüncü klibi için çalıştığı iddia edildi. Fakat Jive Records şirketi Britney’in henüz klip için çalışmadığını ve rehabilitasyon merkezinden çıktıktan sonrada stüdyoya gelmediğini belirtti. Yeni yeni kendini toparlayıp, Break the Ice klibi için çalışmalara başlayan Spears’ın klibi müzik kanallarında gösterilmeye başladı. Animasyon şeklinde olan Break The Ice klibi Amerikan listelerine 50 numaradan girdi. Her ne kadar listelerde başarı gösterememiş olsada şarkı, radyo istasyonlarında ve müzik kanallarında sıkça çalınmaya başladı.Yeni albüm için kolları sıvayan Britney, albümünü Aralık 2008’de piyasaya sürecek.

Circus
Britney, yeni albümü Circus’ı 2 Aralık 2008’de, 27. yaşgününde çıkaracağını duyurdu. İlk tekli olan Womanizer ın yapımını, Atlantalı yapım grubu The Outsyders üstlendi. Şarkı Amerikan listelerinde 2. haftasında 96 Basamak birden atladı tüm zamanların en yüksek 2. atlayışını yaparak 1 numaraya oturdu. 505.507’lik ilk hafta satışı ile de tüm zamanların en iyi ilk hafta satışını elde etti. Albüm toplamda 5.5 milyon sattı.

Piece of Me videosuyla En İyi Pop Videosu, En İyi Kadın Sanatçı Videosu ve Yılın videosu dallarında kazandığı 3 MTV Ödülünün ardından Jive Records, Britney’nin yeni albümü Circus’u piyasaya çıkardı. Britney bu albümde, Dr. Luke (albüme adını veren Circus adlı şarkının yazarı ve bestecisi) Danja, Max Martin (Britney’i ünlü yapan Baby One More Time şarkısının bestecisi ve yazarı), Bloodshy & Avant and Guy Sigsworth (Madonna, Alanis Morissette, Björk) gibi kendini kanıtlamış besteci ve söz yazarlarından yardım aldı.

2011–günümüz: Femme Fatale

Femme Fatale, ABD’li pop müzik şarkıcısı Britney Spears’in 2 Şubat 2011’de ismi açıklanan ve 29 Mart 2011’de piyasaya sürülecek olan 7. stüdyo albümüdür.

Albümün ilk teklisi olan «Hold It Against Me», 11 Ocak 2011’de yayınlanmıştır. Şarkı Billboard Hot 100 ve Canadian Hot 100 listeslerine ilk sıradan giriş yapmıştır. Billboard Hot 100 listesinin 52 yıllık tarihinde listeye ilk sıradan girmeyi başaran 19. şarkıdır. Arka arkaya iki teklisini - «3» ve «Hold It Against Me» - listeye 1 numaradan sokmayı başararak Mariah Carey ile bu rekoru ortak olmuştur.


Britney Spears Şarkıları


...Baby One More Time (Boy Wunder radio mix)  
...Baby One More Time (Davidson Ospina radio mix)  
(Drop Dead) Beautiful  
(I Can't Get No) Satisfaction  
(You Drive Me) Crazy  
(You Drive Me) Crazy (Spacedust Club mix)  
(You Drive Me) Crazy (Spacedust Dark Dub)  
(You Drive Me) Crazy (The Stop remix!)  
3  
3 (Groove Police Club Mix)  

Tüm Britney Spears Şarkı Sözleri

Britney Spears Albümleri
Greatest Hits: My Prerogative
2 Parça
30 Nov 2003, 00:00

 Femme Fatale
2 Parça
25 Mar 2011, 00:00

 

Tüm Britney Spears Albümleri

Britney Spears Benzeri Sanatçılar0

En Popüler 5 Yerli Sanatçı


Tarkan

Sezen Aksu

Sertab Erener

Vega

Duman

En Popüler Yerli Sanatçılar

En Popüler 5 Yabancı Sanatçı


Coldplay Coldplay

Lana Del Rey Lana Del Rey

Arctic Monkeys Arctic Monkeys

Ed Sheeran Ed Sheeran

Daft Punk Daft Punk


En Popüler Yabancı Sanatçılar

En Popüler 5 Yerli Şarkı


Sekiz 2

Sekiz
Zamanda Yolculuk

Contra
31 Ekran

Hidra
Hakkari 24 Şehit

Serseri Styla
Sevduğum

Marsis

En Popüler Yerli Şarkılar

En Popüler 5 Yabancı Şarkı


22

Taylor Swift
Royals

Lorde
Wrecking Ball

Miley Cyrus
Apokalips

Pentagram
Do I Wanna Know?

Arctic Monkeys

En Popüler Yabancı Şarkılar

En Yeni 3 Şarkı


The Black Keys The Black Keys
Weight of Love Şarkı Sözü
Kasabian Kasabian
treat Şarkı Sözü
Linkin Park Linkin Park
Until it's Gone Şarkı Sözü

Rüya Tabirleri Sitesi

Burçlar Sitesi

Bebek İsimleri Sitesi

Contra
Zamanda Yolculuk Şarkı Sözü


Anonim
Benim Memleketim Şarkı Sözü


Oğuzhan Uğur
Gereksizse Söndür Şarkı Sözü


Pera
Sensiz Olmaz Şarkı Sözü


Haylaz
Sebebim Oldun Şarkı Sözü


Şevval Sam
Hey Gidi Karadeniz Şarkı Sözü


Sevcan Orhan
Dermanı Sende Şarkı Sözü


Yücel Arzen
Eyvallah Şarkı Sözü


Fundyy
Başka Gözlere Baktığında Beni Gör Şarkı Sözü


Pentagram
Apokalips Şarkı Sözü


Ayşe Gökalp
Sevmek Yok Artık Şarkı Sözü


Gözde Staf
Geri Geldim Şarkı Sözü


Contra
16 Bar Şarkı Sözü


Hakkı Coşkun
Malatya Malatya Bulunmaz Eşin Şarkı Sözü


Yüzyüzeyken Konuşuruz
Konuşulacak Şeyler Şarkı Sözü


İrem
Hayalet Sevgilim Şarkı SözüCopyright © 2013 Şarkı Sözleri.web.tr Her Hakkı Saklıdır.
Şark Sözleri Hakkında - İletişim - Sık Sorulan Sorular - Gizlilik Sözleşmesi - Kullanım Şartları
Sosyal Medyada Biz - Twitter - Facebook - Google +
Sayfa 1.563501 saniyede oluşturuldu. Sitemizde 3256 sanatçıya ait 27268 adet şarkı sözü bulunmaktadır.
DMCA.com